Bez osobních údajů zákazníků se nehnete? Dejte jim najevo, že se o ně nemusejí bát

Lidé často nevědí, jak své soukromí chránit, jaká jsou v tomto směru jejich práva a co všechno o nich vlastně „internet“ ví. Někteří zveřejňují informace o sobě a svém soukromí zcela bez uvážení, jiní se zase bojí vyplnit své jméno i na těch nejbezpečnějších stránkách. Informovanost nicméně roste a uživatelé internetu se o svoje osobní údaje čím dál víc obávají. Pokud v rámci svého podnikání potřebujete pracovat s osobními daty klientů, měli byste jim dát najevo, že neohrozíte jejich soukromí.

V posledních týdnech jsme zaregistrovali 4 průzkumy, jejichž výsledky mohou mít vliv na vaše podnikání:

  • Většina občanů EU by svěřila svá osobní data (adresy trvalého bydliště, státní občanství, datum narození, sexuální orientaci, vyznání, politické názory, otisky prstů, snímky obličeje) spíše veřejné správě než soukromým společnostem. Vyplývá to z průzkumu Agentury FRA.
    (zdroj)
  • Průzkum společnosti Kaspersky zjistil, že 75 % Čechů se někdy pokusilo smazat své osobní informace z internetových stránek nebo sociálních sítí. 46 % procent z nich však nevědělo, jak to udělat. Každý desátý Čech navíc uvedl, že osobní údaje nebo jiné informace o jeho rodině byly veřejně dostupné bez udělení souhlasu. Přečtěte si, co dělat, když dostanete žádost o smazání údajů od svých zákazníků, v našem článku Právo na výmaz osobních údajů.
    (zdroj)
  • Výzkumná společnost Ponemon Institute zjistila, že 57 % firem má zkušenost s phishingem.
  • Podle průzkumů provedených společností Servodata jsou phishingové útoky mířené na citlivé údaje zaměstnanců nebo zaměřené na infiltraci softwaru do systému klienta úspěšné v 70 % případů.
    (zdroj)

Chcete-li získat náskok před konkurencí a důvěru potenciálních zákazníků, dejte jim jasné a snadno dohledatelné informace o tom, jakým způsobem, proč a na jak dlouho zpracováváte jejich osobní údaje a co děláte pro jejich ochranu. Pokud si nejste jisti, jak správně napsat zásady zpracování osobních údajů, využijte náš Privatry generátor zásad. Díky němu vytvoříte zásady ochrany osobních údajů v několika jednoduchých krocích a ušetříte tím čas i peníze za drahé právníky.

FOTO

Mohlo by vás také zajímat:

Vysoké riziko pro práva a svobody lidí podle GDPR

Jak chránit své osobní údaje na internetu? Musíme se naučit bezpečnému chování v kyberprostoru

Zaměstnanci na home office a osobní údaje – co by při práci s nimi měli dodržovat?