GDPR a fotografie na webu — smím zveřejňovat snímky z firemních večírků?

15.06.2018 - 11:51

Není nutné dělat z komára velblouda. Pravidla pro publikaci fotografií v souladu s GDPR jsou vcelku jednoduchá a ani po přijetí nového českého zákona o ochraně osobních údajů se nejspíš příliš nezmění.

Ať už pořádáte akci pro veřejnost, konferenci, teambuilding, nebo soukromý firemní večírek, měli byste hosty upozornit, pokud plánujete pořizovat fotodokumentaci a následně ji zveřejňovat například na internetu. Takové upozornění stačí umístit na pozvánku, vstupenku, letáček… Můžete ho klidně vyvěsit ke vstupu na místo konání. Toto pravidlo se vztahuje na události, při nichž fotíte momentky skupin lidí účastnících se programu. Třeba jako na našem ilustračním obrázku, viz výše.

Něco jiného je focení portrétů, podle nichž lze hosta či zaměstnance přesně identifikovat. Obzvlášť když k nim chcete přidat ještě jméno a popis pracovní pozice. V takovém případě od něj budete muset mít podepsaný informovaný souhlas.

Doporučujeme nechat si pro podobné případy sepsat souhlas od profesionála se zkušenostmi s legislativou na ochranu osobních údajů. Souhlas bez všech náležitostí totiž bude jen neplatným cárem papíru.